Stylizacja Mamy wesela. 5 błędów jakich nie może popełnić mama wesela. Błąd pierwszy- dobór bielizny.

5 błędów jakich nie może popełnić mama wesela. Błąd pierwszy- dobór bielizny.

5 najczęstszych błędów w stylizacji mamy weselna.
Błąd pierwszy- dobór bielizny.

Stylizacja mamy młodej Pani lub młodego Pana powinna być doskonała.
Pozwolę sobie powiedzieć o kilku bardzo ważnych sprawach, o których powinny pamiętać mamy weselne. Ponieważ zajmuję się stylizacją Pań i mam duże doświadczenie w tym temacie, podzielę się z Wami ceną wiedzą.
Pierwszym błędem jakie popełnia część Pań jest dobór bielizny.
Mama wesela to najczęściej pani po pięćdziesiątce. Wiadomą rzeczą jest, że figura może być różna. Jeśli nie możemy tego zmienić, to musimy to zaakceptować. Nie ma innego wyjścia. Bielizna musi być dobrana do rozmiaru i figury. Mowa tu o figach i staniku. Niestety wiele Pań, pomimo pięćdziesiątki nie umie dobrać biustonosza ani bielizny. Tym samym psuje swój wygląd, mimo iż kupiła piękną suknię, świetne buty i ma idealną fryzurę i makijaż. Biustonosz należy kupować nie tylko pod względem rozmiaru miseczki, ale również obwodu pod biustem. Zapamiętany rozmiar z młodych lat, nie jest adekwatny do tego jaki mamy dzisiaj. Trzeba wziąć centymetr krawiecki i zmierzyć swój obwód pod biustem, a nie uparcie twierdzić, że się ma 75 C. Piersi nie mogą być zbyt ściśnięte bo to brzydko wygląda i psuje proporcje. Ponadto, paski biustonosza wżynają się w ciało i tworzą wielowarstwowe wałki na plecach i bokach. Miseczki tak ściskają piersi, że od strony pachy jest pustka, a na dekolcie wystają nadmiary.
Takiej gafy nie przykryje najpiękniejsza sukienka.
Następna sprawa to majteczki. Te należy dobierać tak, żeby nikt nie mógł dojrzeć ich kształtu. Niestety tu jest duży problem. Niewłaściwe figi to równie wielka wtopa jak przy staniku.
Majtki muszą być w odpowiednim rozmiarze, bezszwowe i w kolorze cielistym. Takiej bielizny nie widać w sukience i kobieta wygląda dobrze.
Nie wolno zakładać ściskających pasów, jeśli nie ma ku temu powodu. Pasy złej jakości robią więcej złego niż dobrego. O ile nie masz przepukliny brzusznej lub zaleceń lekarza o konieczności noszenia takiej ściskającej bielizny, to lepiej jej nie nosić.
Bielizna do sukienki musi być gładka, bez koronek, w cielistym kolorze i odpowiednim rozmiarze.

Pozdrawiam
Władysława Frączek

Dobrze dobrany biustonosz nie pozostawia po sobie śladu. Na wszystkie "bez szwowe" mogą sobie pozwolić panie z nie wielkim biustem. Panie o pełniejszych kształtach muszą pilnować by staniczek trzymał biust w odpowiednim miejscu, ale jednocześnie jak najmniej opinał.  Dobór biustonosza do sukienki na bal wesele czy bankiet to poważny temat. Oto przykład stanika, który wżyna się w ciało, całkowicie go zniekształcając. Biust nie leży w miseczkach, tylko się wylewa, a gumy pod biustem są za ciasne. Efektem czego jest figura "baleron"

Poniżej prezentuje drugi przykład. Biustonosz leży doskonale jednak zły kolor i niepotrzebna faktura, która będzie zniekształcać sukienkę.

 Oto przykład dobrze trzymającego staniczka dla pani z obfitym biustem. Odpowiednio dobrany obwód i miseczka trzyma biust w ładnej formie, a i pod biustem nie robi się nam wałeczek.  Pomimo tego, że biustonosz jest dobrany doskonale. Fason i rozmiar są bardzo dobre, ale kolor powinien być cielisty, a na miseczkach nie powinna się pojawiać koronka, która często przebija. W Ekskluzywnych stylizacjach jest to bardzo duży błąd.

Co wybrać: Majtki damskie, figi, szorty, stringi, na co się zdecydować?

Dobrze dobrana bielizna do sukienki na wesele to taka, której nie widać! Nie może zniekształcać ciała ani przebijać szew, koronka, czy kolor! Jak dobrać odpowiednie majtki damskie, figi, szorty, stringi? Pierwsza zasada w dress code na bal i wesele. Ma ich nie widać!!! Nie mogą się wrzynać.

Poniżej prezentuje drugi przykład. Bielizna leży dobrze jednak zły kolor i niepotrzebna faktura, która będzie zniekształcać sukienkę.

Koronkowe majtki, które leżą dobrze na ciele. Pomimo tego, że majteczki leżą dobrze nie mogą być wykorzystane do eleganckiej lekkiej sukienki. Ponieważ są koronkowe i kolorowe. Istnieje obawa, że będą prześwitywać.

 

 

 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307