Suknia ślubna
Wesele w kulturze polskiej jest największym wydarzeniem rodzinnym. Planowanie ślubu i wesela to minimum 2 lata. Wiąże się to głównie z rezerwacją sal weselnych. Oczywiście sukni ślubnej nie planujemy z takim wyprzedzeniem. Choć moda ślubna nie ulega nagłym przeobrażeniom, to trendy modowe owszem. Na planowanie sukni ślubnej wystarczy pół roku. Można oczywiście zrobić rezerwację w salonie w którym decydujemy się na kreacje ale sam model sukni może poczekać. W grę wchodzi również możliwość zmiany naszych wymiarów co w narzeczeństwie nie jest niczym szczególnym. Skupmy się więc na modzie ślubnej 2018. Przy wyborze sukni decydującą rolę odgrywa nasza figura. Bardzo ważne jest, aby fason był dostosowany do figury i rozmiaru. Mówię tutaj o każdym rozmiarze bo przecież „młoda pani” nie musi wcale oznaczać rozmiaru 36, wzrostu 170 i tali 60 cm.
Tym wszystkim Paniom które mają takie rozmiary gratuluję, natomiast pozostałym mówię że dla każdej sylwetki jest odpowiedni rodzaj sukni, który pozwoli poczuć się najpiękniejszą „młodą panią”. Aby dobrze dobrać krój sukni najlepiej skorzystać z rady stylistki i zdecydować się na szycie na miarę. Zapewni nam to nie tylko dobrze dobraną kreację, ale również poczucie komfortu. Taka suknia uwydatnia nasze walory i kryje niedoskonałości. Nadaje idealnych proporcji i podkreśla piękno kobiecego wdzięku.
Przybliżę teraz model sukni ślubnej w stylu retro. Fason taki proponuje paniom które maja wzrostu około 170. Nie polecam dla niskich sylwetek.
Charakterystyczne cechy takiego modelu to bardzo dopasowana talia, długość po pół łydki i bardzo szeroki rozkloszowany dół. Lekkość sukni sprawia, że unosi się fantazyjnie i wraz z ruchem ciała delikatnie kołysze. Taki trik pobudza zmysły i nie pozwala zapomnieć tych cudownych chwil ślubnego uniesienia.
Do delikatnych i lekkich tiuli proponuję wzorzyste grube koronki lub gipiury. Takie połączenie to muzyka dla oczu. Elementy koronek łączymy ze sobą , aby utworzyć niepowtarzalną kompozycję spadającą delikatnie od pasa w dół. Z tych samych koronek tworzymy unikatowe wzory układane na górnej części sukni. Wzory komponujemy w taki sposób aby podkreślały kobiecość. Powstałe w ten sposób ornamenty są unikatowym wzorem, którego zwieńczeniem jest dekolt, szyja i wreszcie twarz młodej pani. Wszystkie nowo powstałe kształty nie mogą być przypadkowe. Muszą pracować z ciałem nadając mu finezji. W zależności od potrzeby stosujemy rękawki. W przypadku gdy ręka jest zbyt szczupła lub zbyt korpulentna modelujemy rękaw. Ten w takim modelu musi być oblegający ciało. Polecam przezroczysty elastyczny tiul na który naszywamy motywy z koronki tworząc wzory w zależności od potrzeby wyszczuplające lub tuszujące szczupłość ręki.
Pozostało jeszcze dobrać odpowiednie buciki, polecam gładkie szpileczki w identycznym odcieniu co suknia. Buciki nie powinny mieć żadnych ozdób, ponieważ suknia sama w sobie jest bardzo strojna. Do takiej stylizacji nie zakładamy biżuterii. Pozostała jeszcze fryzura i ozdoba do włosów. Jest to jednak odrębny temat, któremu należy poświęcić więcej czasu.
Pozdrawiam
Władysława Frączek