Sukienka dla Mamy Wesela – różowe stylizacje 2022

Podstawowym elementem szafy wytwornej i stylowej kobiety jest nie tylko powszechnie znana „mała czarna”. Na okazje wymagające eleganckiej, szykownej stylizacji, takie jak np. firmowe bankiety czy ślub i wesele – niezbędna jest równie szczególna kreacja. W tej roli doskonale sprawdzi się sukienka koktajlowa.
Kiedy i jak ją nosić? Czym różni się suknia koktajlowa od balowej? Jaka suknia będzie najodpowiedniejsza dla Mamy Wesela?

Różowy ekskluzywny garnitur damski Niniwa III

Elegancka garsonka Niniwa II

Sukienka koktajlowa dla Mamy Wesela – Nadia II

Jaka jest sukienka koktajlowa?

Suknia koktajlowa to kreacja, która doskonale sprawdzi się na rozmaite eleganckie okazje, odbywające się w ciągu dnia. Jej nazwa wywodzi się z tradycyjnych przyjęć, obywających się w godzinach popołudniowych, podczas których sączono drinki i oddawano się ożywionej rozmowie.

W tych „warunkach”, zaprezentowana przez Christiana Diora w 1948 roku prosta, elegancka sukienka o długości do połowy łydki – doskonale się sprawdziła.

Co jeszcze odróżnia sukienkę koktajlową od eleganckiej sukni balowej?
Prócz długości (najczęściej jest to wspomniana długość do połowy łydki, czasem krótsza przy spotkaniach dopuszczających takie odstępstwa), jest to także niewielki dekolt, często odsłonięte ramiona i fason, pozwalający podkreślać piękno kobiecej sylwetki – a podkreślający wcięcie w talii i zaokrąglenie bioder.

Suknia koktajlowa, tak jak nasza Sukienka na wesele Nadia II,
ma subtelnie podkreślać linię dekoltu i talię.
Rozszerzający się od pasa krój, sprawia, że akcentujemy także piękno kobiecych bioder.

Suknia koktajlowa na szczególne okazje?

Sukienka dla Mamy Wesela

W odróżnieniu od szykownej i często zdobnej sukni balowej, na wieczorne okazje – sukienka koktajlowa wyróżniać się ma przede wszystkim wyszukaną elegancją i klasą.

Choć obecnie jest wiele sukienek, które inspirowane są klasyką, luźno nawiązując do pierwowzoru – warto pamiętać, że ogromne znaczenie ma okazja, na którą wybieramy kreację.
Oczywistym jest, że na mniej oficjalne, choć nadal zawodowe spotkania popołudniowe – w niektórych branżach, możemy zdecydować się na trochę więcej „szaleństwa” we wzorach czy kolorach.

Ta szczególna jednak rozkloszowana kreacja, jaką jest sukienka koktajlowa – wyróżnia się właśnie swoistym niedopowiedzeniem, tajemnicą i umiarem, jakie w sobie kryje.

Decydując się na nią, miejmy świadomość, że w tym przypadku „mniej znaczy więcej”.
Doskonałym przykładem jest z całą pewnością stylizacja na ślub i wesele. Założenie wyszukanej sukienki koktajlowej, sprawi, że będziemy prezentować się z klasą i smakiem.

Najmodniejsze stylizacje na wesele dla mamy – sklep internetowy De Marco

Sukienka koktajlowa Nadia II doskonale sprawdzi się jako kreacja dla Mamy Wesela. Piękna, elegancka, pełna klasy – taka właśnie, jak nasza wspaniała Klientka Ewa Bogucka.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307