Czy szafa kapsułowa to nudne, sztywne zestawy? Zalety skompletowanej garderoby.

Czy szafa kapsułowa to nudne, sztywne zestawy? Zalety skompletowanej garderoby.

W naszej ofercie, w której proponujemy indywidualne projektowanie kreacji, znajduje się także możliwość zaprojektowania personalizowanej kolekcji, która posłuży jako baza dla tzw. szafy kapsułowej.
O tym, czym jest szafa kapsułowa – już pisaliśmy: Szafa kapsułowa De Marco
Aby w pełny sposób przedstawić Państwu jej ideę, chcielibyśmy zaprezentować najważniejsze zalety takiego podejścia:

Szafa kapsułowa

Ekskluzywne garsonki i kostiumy damskie w szafie kapsułowej.

1. Walory ekonomiczne,

Idea szafy kapsułowej opiera się na swego rodzaju minimalizmie w garderobie. Oznacza to ograniczenie zakupów odzieżowych, wynikających np. z kaprysu, gorszego dnia, zachwytu nad aktualnym trendem modowym etc.
Capsule wardrobe to podejście, w którym nabywanie nowych elementów okrycia jest przemyślane i wynika z faktycznej potrzeby, a nie „ulotnej potrzeby chwili”. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie na ilość przeznaczanych na ten cel środków finansowych. W nowe ubrania zaopatrujemy się rzadziej, ale w sposób bardziej planowy.

2. Ulga dla środowiska,

Przemysł odzieżowy, o czym wspomina się nadal zbyt rzadko, jest jednym z największych trucicieli środowiska naturalnego. Głównym tego powodem, jest łatwość i dostępność odzieży, która jednocześnie wykonywana jest szybko i przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Co niestety pociąga za sobą powszechne stosowanie silnych środków chemicznych w produkcji.
Szafa kapsułowa pozwala ograniczyć konsumpcjonizm, skupiając się na odzieży produkowanej lokalnie, z większą dbałością o środowisko naturalne.

3. Równowaga i ład w otoczeniu

Komponowanie stylizacji na zasadach szafy kapsułowej pozwala wprowadzić do życia codziennego ład i harmonię, w miejsce dotychczasowego porannego chaosu. Nasza garderoba staje się bardziej przejrzysta dzięki ograniczeniu ilości, na rzecz jakości. Równowaga w szafie ma swoje przełożenie także w naszym życiu, to czym się otaczamy ma bowiem na nas ogromne znaczenie.

Szafa kapsułowa pozwala zaoszczędzić i pieniądze i czas.

4. Oszczędność czasu,

Korzystanie z „bazy ubraniowej” zapewnia ograniczenie czasu przeznaczanego na satysfakcjonujące komponowanie codziennego stroju, niezależnie od okazji. W naszej szafie nie ma już miejsca na rzeczy przypadkowe, które niekoniecznie pasują do nas, naszej sylwetki czy np. pozycji społecznej.
Każdy element garderoby jest przemyślany dając wiele możliwości budowania odpowiednich dla nas stylizacji, w jak najkrótszym czasie.

5. Pobudzanie kreatywności,

Wbrew powszechnemu przekonaniu – szafa kapsułowa, nie oznacza „nudy”, w stylizacjach. Gotowe, dobrze dobrane elementy, możemy ze sobą zestawiać na różnorakie sposoby, większą uwagę zwracając na odpowiednie, wysokiej jakości dodatki. Bazowanie na ulubionych i dobrze dobranych ubraniach, w których czujemy się komfortowo i bezpiecznie – daje nam możliwość pobudzenia kreatywności i znajdowania nowych rozwiązań. Nagle możemy dostrzec opcje, których dotąd, z uwagi na pewnego rodzaju chaos – nie widzieliśmy.

Dobrze dobrane stylizacje dodają pewności siebie.

6. Pewność siebie,

Stylizacje oparte na ubraniach, które świetnie do nas pasują, w których czujemy się dobrze – mają niebagatelny wpływ na nasze dobre samopoczucie i pewność siebie. A te z kolei – widać „na zewnątrz”. Naszych myśli nie zaprzątają już obawy – czy jesteśmy odpowiednio ubrane, jak się prezentujemy… Wiemy, że wyglądamy dobrze i tak też odbiera nas otoczenie.

Zamów kolekcję ubrań kapsułowych tylko dla siebie w Salonie Mody De Marco.
Eleganckie i praktyczne zestawy na każdy dzień.

Preczytaj również: Ekskluzywne płaszcze do sukienki. Profesjonalne stylizacje dla kobiet aktywnych. oraz De Marco kolekcja na zamówienie krok po kroku

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307