Jak określić własną figurę. Czy kreację należy dobierać do sylwetki?
Aby prawidłowo dobrać odpowiedni krój kreacji, musimy dostosować go do naszej figury. Umiejętność odpowiedniego doboru odzieży łączy się z umiejętnością sklasyfikowania własnej figury
Wyróżniamy kilka typów sylwetki
Cegła- to figura o mocnych ramionach, dużych biodrach bez widocznego zarysowania łuku biodrowego. Biust i brzuch są na tej samej wysokości. To również brak wyraźnej linii talii. Ramiona i biodra tworzą linię tak że całą sylwetkę można zaznaczyć jak prostokąt. Taką figurę mają często panie powyżej 48 rozmiaru.
Dzwonek- charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem, słabym wcięciem i masywnymi udami.
Gruszka- zgrabne ramiona, mały biust duże wcięcie i bardzo duże biodra, duży tyłek.
Kolumna- to figura o wąskich ramionach, małym biuście, wąskich biodrach. Tą figurę mają najczęściej młode zbyt szczupłe dziewczyny.
Kręgiel- jest to sylwetka o wąskich ramionach, średnim biuście, widocznym wcięciu linii pasa, szerokich biodrach i masywnych udach.
Lizak- to figura o szerokich ramionach, dużym biuście i cała reszta bardzo szczupła. Bardzo wąskie biodra, bardzo szczupłe nogi, maleńki tyłek. Są to często młode wysokie dziewczyny, które nie rodziły.
Jabłko- zgrabne ramiona, zgrabny biust i bardzo duży brzuch. Biodra wąskie, tyłek mały. Nogi szczupłe
Kielich- szerokie ramiona, duży biust, zbyt małe wcięcie i bardzo wąskie biodra, szczupłe nogi
Klepsydra- wymarzona figura każdej kobiety
Rożek- wysokie kobiety mające szerokie ramiona, mały biust, płaski brzuch, wąskie biodra, szczupłe zgrabne nogi. Jest to figura którą mają często panie które zawodowo uprawiają sport
Wazon- to figura o pięknym biuście, słabym wcięciu i zgrabnych biodrach, Wcięcie u takich sylwetek rysuje się zaraz pod biustem.
Wiolonczela- to sylwetka o dużym biuście, dużym wcięciu, szerokich biodrach, dużym tyłku, masywnych udach. Figura charakterystyczna dla dojrzałych kobiet.
Określenie własnej sylwetki to często bardzo trudna sprawa, ponieważ każda kobieta ma zakodowaną piękną figurę i nie chce zmierzyć się z rzeczywistością. Są panie, które nie dopuszczają nawet myśli że mogą mieć inny typ figury niż klepsydrę. Są również takie, które nie widzą piękna w swojej sylwetce i pomimo że ich figura jest proporcjonalna, to i tak źle się oceniają.
To, że musimy dbać o swoje ciało to jedno, natomiast nawet najpiękniejszą figurę – klepsydrę możemy zepsuć źle dobraną odzieżą.
pliki żródłowe, ilustracja : http://www.lovefashionblog.com/?p=729&lang=en