Jak ubrać się na wesele zimą. Mama wesela w zimowej stylizacji.

Weselne stylizacje „Mamy Wesela” są równie ważne jak ubiór pary młodej.

Rodzice młodej pary są przecież gospodarzami uroczystości dla tego ich stylizacja powinna być szczególna.

Wesele zimą wbrew pozorom, nie jest aż tak uciążliwe jak mogłoby się wydawać. Dodatkowym wyzwaniem dla wszystkich gości jest płaszcz i obuwie zimowe.

To jest właśnie ten szczegół który często budzi spory lęk. Okazuje się, że w naszych szafach często brakuje eleganckiego zimowego płaszcza. Bierze się to stąd, że lubimy być praktyczni i kupujemy wygodne, lekkie, pikowane kurteczki lub płaszczyki które niestety nie pasują do weselnej stylizacji.

Modne w ostatnich sezonach pikowane lekkie kurtki musimy odstawić. Nie możemy również zakładać żadnych sportowych płaszczyków czy kurtek. O płaszczach typu „prochowiec” również trzeba zapomnieć.

Bezpiecznie jest założyć wełniany płaszcz, który sam w sobie jest piękny i elegancki.

Płaszcz zimowy do stylizacji weselnej nie może być krótszy od samej kreacji. Nie może nic wystawać poza długość płaszcza. Chyba, że jest to kreacja zaprojektowana typowo na tą uroczystość i stanowi całość. Wówczas jest to doskonale pasujący do siebie zestaw odzieży i długość płaszcza stylista dopasował do kroju sukni tak aby tworzyły całość.

Jaki płaszcz założyć jeśli planujemy długą suknie? Tu mamy większy wybór. Długa suknia pozwala na więcej możliwości jeśli chodzi o wierzchnie okrycie. Tu możemy zdecydować się na futra, etole, krótkie płaszczyki i oczywiście wełniane płaszcze o klasycznej długości. Jest jednak warunek- kolorystyka musi do siebie pasować. Można dobrać tą stylizację na zasadzie kontrastu ale musimy zachować harmonię stylu. Bardzo ostrożnie podchodzimy również do szalików, apaszek czy chusteczek pod szyję. Nawet tym małym drobiazgiem jesteśmy w stanie zepsuć pierwsze wrażenie. Tu szalik może pełnić rolę tylko ochrony przed zimnem. Musi więc być dopasowany do jednej z części garderoby czyli płaszcza lub sukni. Pod żadnym pozorem nie wolno założyć szalika w innym kolorze. Szalik może być jedwabny, szyfonowy lub z tej tkaniny co suknia. To musi tworzyć całość stylizacji.

Zostały nam jeszcze buty. To również bardzo ważny szczegół i nie wolna go zbagatelizować.

W przypadku kiedy decydujemy się na kreację krótką, która nie jest widoczna w płaszczu, możemy założyć wysokie kozaki dopasowane do płaszcza. Takie buty należy zmienić w garderobie kiedy zdejmujemy płaszcz. W przypadku długiej sukni, zakładamy czółenka, czyli buciki które dobrałyśmy do sukni.

Życzę wszystkim Paniom cudownej zabawy. Pamiętajmy, że ubieranie ma nam sprawiać przyjemność :).

Pozdrwiam

Władysława Frączek

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307