Wizytowy kostium damski – De Marco
Konferencja prasowa to ten rodzaj spotkania, w którym kluczowe dla audytorium są dwa aspekty: to co wyrażamy słowami oraz to czego nie wypowiadamy, ale ma istotne znaczenie dla odbiorcy – nasze gesty, ruchy, postawa i to jak wyglądamy.
Zgodnie ze starym porzekadłem: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Co więc włożyć, aby podkreślić treści które staramy się przekazać? Jaki strój na konferencję prasową będzie „pracował” na naszą korzyść?
Strój na konferencję prasową ma ogromne znaczenie dla wywierania pierwszego wrażenia, warto więc poświęcić swój czas i energię dobierając taką stylizację, aby to wrażenie było tożsame z tym, co faktycznie chcemy osiągnąć i jak pragniemy się zaprezentować.
Prócz świadomego wyboru celu, do jakiego dążymy, kluczowym też będzie rozeznanie, jakiego rodzaju jest to konferencja i do jakiego rodzaju audytorium będziemy przemawiać.
Pani Premier Beata Szydło w stylizacji De Marco, podczas konferencji prasowej.
Połączenie bieli, która rozświetla twarz i granatu, podkreśla fachowość i doświadczenie byłej Prezes Rady Ministrów.
Odpowiedź na pytanie – Jak się ubrać na konferencję, wymaga więc uprzednio określenia rodzaju takowej konferencji i tego z jakimi słuchaczami przyjdzie nam się spotkać.
Zasadniczo można wyróżnić ich dwa rodzaje: konferencję naukową ( w tym także prasową) oraz konferencję branży kreatywnej (głównie artystycznej).
O ile w przypadku tej drugiej możemy pozwolić sobie na znacznie mniej formalny strój, gdzie „na pierwszy rzut oka” będzie można dostrzec indywidualność, o tyle w pierwszym przypadku – stylizacje będą miały charakter stroju tzw. business formal.
Członek Zarządu Rady Województwa Małopolskiego Pani Iwona Gibas w stylizacji biznesowej De Marco. Granat to kolor uznawany za najbardziej elegancki i odpowiedni do uczestniczenia w spotkaniach na wysokim szczeblu. Podkreśla profesjonalizm i fachowość osoby w nim występującej.
Podczas konferencji prasowej, czyli wystąpień osób pełniących funkcje na wysokim szczeblu i jednocześnie reprezentujących powagę urzędu – zdecydowanie strój powinien odzwierciedlać pełnioną rolę i być wyrazem szacunku do słuchaczy.
Istnieją oczywiście przypadki konferencji czy wystąpień półformalnych, np. związanych z pełnieniem funkcji podczas zawodów etc. W tym przypadku nasza stylizacja nie podlega tak rygorystycznym zasadą dress code, jak to jest w przypadku oficjalnej, zapowiedzianej konferencji.
Możemy więc w naszym bazowym, oficjalnym stroju, „przemycić” bardziej sportowe akcenty. Takie elementy korespondujące z tematem spotkania, będą o wiele lepszym rozwiązaniem, niż stylizacja typowo sportowa.
W przypadku np. imprez sportowych, po których planowane jest krótka konferencja prasowa, dotycząca tematu spotkania – można pozwolić sobie na mniej formalne zestawy.
Doskonałym przykładem jest spodnium Astrid.
Mniej oficjalny charakter zestawu pozwoli słuchaczom skupić się na omawianych kwestiach, a Pani występująca w charakterze eksperta, w oczach słuchaczy będzie uchodziła za osobę mocno związaną i zaangażowaną w temat.
Jak się ubrać na konferencję prasową – strój formalny
Kobiecy strój na konferencję prasową powinien odzwierciedlać wagę wydarzenia oraz omawianych zagadnień. Zdecydowanie też, należy pamiętać, iż to jak wyglądamy, jest wyrazem naszego szacunku do zgromadzonych i słuchaczy.
Strój formalny na konferencję, powinien więc spełniać kilka podstawowych wymogów:
Nie epatować kobiecością,
Dojrzała, pewna siebie kobieta to kobieta, która nie potrzebuje nikomu udowadniać swojej atrakcyjności. Powinno mieć to swoje odzwierciedlenie w kostiumie czy innym zestawie, w którym planujemy wystąpić.
Zbyt krótka czy zbyt dopasowana spódnica, będzie przynosiła skutek odwrotny od zamierzonego – odwróci uwagę od tego co pragniemy przekazać.
Identycznie rzecz ma się, jeśli chodzi o górę planowanych stylizacji. Zbytnie odsłanianie ciała uważane jest za nieprofesjonalne. Należy więc unikać głębokich dekoltów, mocno uwydatniających kobiece kształty czy odsłoniętych ramion.
Doskonały przykład jak podczas konferencji prezentować się kobieco, a zarazem z klasą.
Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Rady Województwa Małopolskiego, w kostiumie biznesowym Vanessa II, uzupełnionym bluzką do żakietu Iva II.
Kostium biznesowy Vanessa II, doskonały wybór na okazję wystąpień publiczne.
Unikaj krzykliwych kolorów,
Wyjątek stanowią wystąpienia, w których dodatek bardziej wyrazistego koloru jest zamierzony i ma zwrócić uwagę słuchaczy na nas i to, co mamy do przekazania,
Kostium Adela spełnia wszelkie wymogi stawiane przez dress code dla wystąpień. Piękna linia modelu, subtelnie podkreślona kobieca sylwetka, delikatny dekolt, ołówkowa spódnica do linii kolana. Wszystko to pięknym granacie i żakardowej spódnicy w pepitkę w tej samej barwie.
Elegancja i profesjonalizm w jednym. Wizytowy kostium damski.
Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak w rozświetlającym twarz kostiumie De Marco. Warto przed konferencją zapoznać się z miejscem i tym, na jakim tle będziemy występować. W ten sposób możemy dobrać odpowiednio kolorystykę kreacji do miejsca i warunków.
Najbardziej uniwersalne i dobrze widziane są kolory stonowane,
takie jak biel, beże, popiele, czerń i oczywiście granat.
Żakiet Raven doskonale wpisuje się w te potrzeby.
Jak odpowiednio wykorzystać kolor w biznesowej stylizacji – kostium Venus.
Świadomie dobieraj dodatki
Ostrożnie i bardzo świadomie należy dobierać ewentualne dodatki.
W złym tonie będzie decydowanie się na elementy z widocznymi logotypami marki czy akcesoria, które będą „tworzyły niewidzialną barierę” między nami a zebranymi. Przykładem takiego rekwizytu mogą być np. duże okulary przeciwsłoneczne czy bardzo charakterystyczne nakrycie głowy. Nawet, jeśli pozwalają nam one wyrażać siebie i podkreślać nasz styl – podczas oficjalnych wystąpień najlepiej zostawić je w domu.
Przykład jak łączyć profesjonalny strój biznesowy z dodatkami. Kostium w granacie, który jest powszechnie uznawany za najbardziej odpowiedni podczas spotkań i wystąpień, zestawiono z apaszką w ceglastej czerwieni, która przyciąga wzrok i uwagę na twarz słuchacza, jednocześnie nie zakłócając przekazu.
Warto pamiętać, że strój jest bardzo ważnym elementem, którym możemy posługiwać się świadomie. Odpowiednio przygotowane i dobrane zestawy, pozwolą nam czuć się komfortowo i dodadzą pewności siebie.
Nic jednak, nawet najlepsza stylizacja, nie zastąpi naturalnego uśmiechu i otwartości, które z całą pewnością „podbiją serca” audytorium. Z całą pewnością należy więc zadbać równie skrupulatnie o strój na okoliczność wystąpienia, jak i odpowiednie nastawienie.
Ciemny grafit w ciekawej fakturze tkaniny stanowi wspaniałe połączenie, dzięki któremu będziemy wyglądać piękni a zarazem bardzo profesjonalnie i fachowo.
Kostium damski Adria dzięki ciekawej linii modelu, pozwala prezentować się dostojnie, podkreślając jednocześnie szacunek do zgromadzonych.