Jak ubrać się na bankiet? Ekskluzywna odzież De Marco

Elegancja i Styl na Bankiet: Jak Odpowiednio Się Ubrać

Elegancja i Styl na Bankiet: Jak Odpowiednio Się Ubrać

Warto pamiętać, że strojenie się na bankiet wiąże się z pewnymi zasadami i normami dotyczącymi etykiety. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio się ubrać na różne rodzaje bankietów.

Jak ubrać się na firmowy bankiet?

Bankiety firmowe najczęściej organizowane są popołudniową porą. Na taką uroczystość warto założyć eleganckie stroje wizytowe takie jak sukienki, garsonki i kostiumy damskie. Garsonki, które składają się z żakietu i spódnicy o formalnym charakterze, są mile widziane. Zwróć uwagę na subtelne ozdoby, takie jak biżuteryjne guziki czy delikatne łańcuszki. Doskonałym wyborem są również garnitury damskie z szerokimi spodniami lub z kantką. Dla Pań, które cenią sobie wygodę, proste spodnie stanowią doskonałą alternatywę dla sukienek i spódnic.

Jak się ubrać na bankiet?

Bankiety wieczorowe to okazje do założenia kreacji wytwornych. Tutaj również można wybrać zarówno wieczorowe garsonki, jak i wieczorowe garnitury damskie. Ważne jest, aby ubrania były wieczorowe, ale nie balowe. Stylizacje na wieczór powinny być utrzymane w ciemnych lub intensywnych kolorach, takich jak butelkowa zieleń lub ciemne złoto, wino, bordo. Należy jednak pamiętać, że na bankiety unika się nadmiernego przepychu, dlatego wybierz minimalistyczne, eleganckie kreacje.

Bankiety oznaczone jako „Black Tie” to wyjątkowo formalne uroczystości, na które powinno się założyć długie suknie wieczorowe lub naprawdę wyszukane wieczorowe kreacje. Wybieraj suknie w minimalistycznym stylu, które podkreślają elegancję. Oczywiście, warto również zwrócić uwagę na komplety sukien wizytowych, ekskluzywnych wieczorowych garniturów damskich i kostiumów.

Czego nie powinno się zakładać na bankiet.

Warto unikać sukienek koktajlowych, które są bardziej odpowiednie na casualowe okazje. Sukienki koktajlowe są często swobodne, luźne i zdobione printami, co nie pasuje do formalnych bankietów.

Na bankiet nie warto zabierać dużych torebek ani teczek. Mała, zgrabna kopertówka, w której zmieszczą się niezbędne rzeczy, takie jak komórka i szminka, będzie idealnym dodatkiem.

Minimalistyczne ekskluzywne kreacje na bankiet

Jeśli szukasz inspiracji na odpowiedni strój bankietowy, warto rozejrzeć się za projektami polskiej projektantki, Władysławy Frączek, właścicielki marki De Marco. Jej kreacje szyte na zamówienie pod wymiar zapewniają doskonałe dopasowanie i wysoką jakość, dzięki czemu z pewnością zrobisz wrażenie swoją skromnością i elegancją.

Podsumowując, ubierając się na bankiet, pamiętaj o odpowiednim dobieraniu stroju w zależności od rodzaju uroczystości. Elegancja, minimalistyczny styl i odpowiednia jakość materiałów to kluczowe elementy udanego wyboru stroju na bankiet.

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307