Elegancka garsonka dla Mamy Wesela. Jak wybrać idealny kostium wizytowy dla sylwetki typu gruszka?

Elegancka garsonka dla Mamy Wesela. Jak wybrać idealny kostium wizytowy dla sylwetki typu gruszka?

Elegancka garsonka dla Mamy Wesela

Jaka garsonka świetnie sprawdzi się na Wesele dla Mamy Pary Młodej? Jak wybrać ponadczasowy kostium ze spódnicą na ślub, Komunię czy wesele? Oto nasza dzisiejsza propozycja ekskluzywnego kostiumu z plisowaniem w uniwersalnych odcieniach szarości i bieli.

Nasza wspaniała Klientka, Szanowna Pani Edyta Cinal
na wyjątkową uroczystość ślubu swojego Dziecka,
wybrała naszą elegancką garsonkę Mirela z guzikami, w odcieniach szarości.

De Marco Elegancka garsonka dla Mamy Wesela

czytaj również: Modne sukienki, kostiumy i garsonki damskie De Marco na wesele

Ponadczasowy kostium na wesele, Komunię, ślub, rocznicę? Jak znaleźć idealny fason dla siebie?

Wybór kreacji na najważniejsze uroczystości, takie jak ślub i wesele Dziecka, rocznicę czy Komunię – ma kluczowe znaczenie zarówno dla naszego wyglądu zewnętrznego, jak i dobrego samopoczucia. Na co więc zwrócić uwagę dokonując wyboru odpowiedniej stylizacji?
Jednym z najważniejszych jest oczywiście wybór stroju – kostiumu, sukienki, garsonki, garnituru damskiego – który będzie odpowiednio elegancki i odpowiedni do okazji. W zależności od tego gdzie ma odbyć się ważna uroczystość, obowiązują ogólnie przyjęte zasady. Warto kierować się nimi w wyborze – nie powstały one po to by nas ograniczać, ale pomóc!
Drugim ważnym aspektem jest z całą pewnością typ sylwetki i urody. Ważna jest świadomość w jakiej palecie barw prezentujemy się korzystniej. Podobnie rzecz ma się jeśli chodzi o kształty – dobrze być świadomym walorów i „trudniejszych” obszarów figury, aby umiejętnie zastosować odpowiednie kroje, dodatki czy wykończenia. Wiedza o tym, czego nie chcemy eksponować jest równie ważna, jak to, co w sobie lubimy i pragniemy podkreślić.

Nasza piękna śmietanowa garsonka Muriel to oryginalny i dodający uroku komplet ze spódnicą. To, co najbardziej zwraca uwagę w białym kostiumie Muriel, obok pięknej klasycznej linii garsonki – to fantazyjne, wykończone plisowaniem rękawy żakietu.
Taki model jednak nie jest propozycją dla każdego. Unikać jej powinny raczej Panie o figurach z wyraźnie zaznaczonymi udami. Z kolei kobiety o sylwetkach drobniejszych, nawet chłopięcych – będą prezentowały się rewelacyjnie. Plisowanie doda bowiem typowych, kobiecych krągłości – optycznie wyrównując proporcje.

De Marco Elegancka garsonka dla Mamy Wesela

Czytaj również: TRENDY WIOSNA LATO 2023. Co założyć na komunię, wesele, chrzciny?

Kostium na wesele, do ślubu czy na Komunię. Jaką długość spódnicy wybrać przy figurze typu gruszka?

Odpowiednia długość spódnicy to jeden z kluczowych aspektów dla wyrównania proporcji sylwetki i umiejętnego maskowania ewentualnych niedoskonałości. Powszechnie występującą figurą kobiecą, jest figura typu gruszka, przez wielu określana także jako sylwetka typu A. Charakteryzuje się ona przede wszystkim dysproporcją pomiędzy górnymi a dolnymi partiami figury. Najczęściej ramiona są wąskie, delikatniejsze a biust mały lub średni. Dół sylwetki to z kolei dość wyraźnie zaznaczone biodra, pupa, łydki czy uda. Jaki kostium więc do takiej figury będzie najlepszy?

Luksusowa garsonka Mirela, w bieli, dedykowana do ślubu cywilnego, szyta w innym kolorze dla Mamy Wesela i inne ważne uroczystości.

Dla posiadaczek pięknej, kobiecej figury typu gruszka, najlepsze będą kostiumy i garsonki ze spódnicą o prostym, klasycznym, niezbyt obcisłym kroju, np. ołówkowym. Dzięki temu „odciążymy” dół sylwetki, przenosząc akcenty na górne partie – zwłaszcza, gdy żakiet czy marynarka zaprojektowane zostaną tak, aby optycznie zaznaczyć linię ramion czy biust.

Z całą pewnością Panie o sylwetce typu A, powinny unikać zbyt krótkich spódnic, czy spódnic o długości do połowy łydki. Takie modele niepotrzebnie stworzą linię podziału, wizualnie skracając nogi. Najlepszą długością będzie wybór jednocześnie uznawanej za najelegantszą – długości w pół kolana (ze standardowymi odchyleniami lekko ponad lub za kolano, w zależności od okazji i kolana ;) ).

Elegancka garsonka dla Mamy Wesela. Jak wyrównać proporcje sylwetki?

Na korzyść wyrównania proporcji sylwetki z całą pewnością działać będzie odpowiedni krój żakietu/marynarki, ze szczególnym uwzględnieniem rękawów. Kluczem do umiejętnego eksponowania walorów figury jest góra kreacji ładnie podkreślająca talię oraz linię ramion. Świetnie sprawdzą się żakiety ze zdobieniami na wysokości biustu, wyraźnym kołnierzem czy poduszkami na ramionach.

Odpowiedni rękaw przy żakiecie to doskonały sposób na wyrównanie proporcji sylwetki. Na zdjęciu: elegancka garsonka Mirela w odcieniu śmietanowej bieli, z rękawkiem typu motylek.

Kobietom o figurze typu gruszka polecamy rękaw typu motylek, który pięknie zbalansuje różnice pomiędzy górnymi a dolnymi partiami sylwetki. Rozszerzający się ku dołowi rękaw, z dodatkowym plisowanym klinem wszytym w środek, sprawi, że góra figury zostanie zaakcentowana, równoważąc szersze biodra czy uda.

Serdecznie dziękujemy naszej Klientce, Szanownej Pani Edycie Cinal za możliwość wykorzystania przesłanych zdjęć. Zarówno Parze Młodej, jak i całej rodzinie życzymy szczęścia i pomyślności na nowym etapie życia.

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307