Pani generałowa Kowalska w eleganckim spodnium z De Marco. Musztardowy damski garnitur na salony.

Modny kolor na jesień. Musztardowe spódnice, sukienki, garnitury damskie

Kolory sezonu – musztardowy. Modny kolor na jesień

Nastała piękna, polska – złota jesień. To kolorystyczne piękno co roku ma swoje odzwierciedlenie w modzie. Tak jest i tym razem. Na salonach coraz częściej pojawia się kolor musztardowy, przede wszystkim w postaci dodatków, ale także sukienek, bluzek czy nawet kostiumów. Zapraszamy na fascynującą podróż do świata koloru, który jest tegorocznym dominującym trendem.

Spódnica Jagna z kolekcji Christian IX

Modny kolor na jesień

Kolor musztardowy

to specyficzne połączenie dwóch kolorów- żółtego z odrobiną pomarańczowego i szczyptą zieleni dla zgaszenia barwy. Przywodzi on na myśl pierwsze promienie wschodzącego słońca.
Ten ciepły, ziemisty odcień żółci, został uznany przez Word Global Style Network – czyli organizację prognozującą światowe trendy, za jeden z najważniejszych kolorów roku 2020.
Odwołując się do psychologii koloru, te dwie składowe barwy, mają określony wpływ na otoczenie:
żółty – to kolor radości i przyjaźni. Możemy więc go szczególnie zastosować w sytuacjach, gdy naszym zamiarem jest wywołanie pozytywnych, pełnych radości i energii odczuć. Barwa ta pobudza i wzmaga koncentrację uwagi.
Należy jednak pamiętać, że musi on być umiejętnie wykorzystany – może bowiem być dość męczący dla oczu. Dlatego np. w marketingu, odcienie żółtego (szczególnie te bardziej jaskrawe) wykorzystywane są do zwrócenia uwagi na jakieś zagadnienie.

Kolor pomarańczowy

to z kolei barwa pełna ciepłych wibracji. Kojarzy się z osobą ambitną, wytrwałą, a przy tym serdeczną. Ma w sobie „figlarną” nutkę.

Wszystko to sprawia, że to unikatowe połączenie, jakim jest kolor musztardowy (tegoroczny Mellow Yellow wg WGSN) w stylizacji, sprawi, że zostaniemy odebrani jako osoba pełna pozytywnej energii, szczęśliwa, wzbudzająca nadzieję i napawająca optymizmem.
Ludzie w naszym towarzystwie poczują się pobudzeni i ożywieni.

Elegancka wizytowa sukienka z rękawem. Musztardowa kreacja na jesień.
Sukienka Gallia

Kolor musztardowy z całą pewnością pięknie będzie prezentował się na pewnej siebie kobiecie sukcesu, która lubi wychodzić poza utarte schematy , a modę traktuje jako sposób na wyrażanie siebie.

Elegancki damski garnitur w musztardowym kolorze. Pani generałowa Kowalska w kostiumie z De Marco.
Sz.P. Kowalska w musztardowym damskim garniturze z De Marco. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za udostępnienie wizerunku.

Wbrew pozorom, choć kolor ten może być ryzykowny na bardzo oficjalnych spotkaniach, świetnie sprawdzi się on podczas ważnych uroczystości, takich jak wesela, rozmaite bankiety czy komunie.
Odpowiedni krój kreacji w kolorze Mellow Yellow sprawi, że każda Mama Wesela będzie czuła się wyjątkowo.

Musztardowa sukienka na wesele.
Zjawiskowa sukienka Britta I

Jeśli szukamy dopełnienia stylizacji w nieśmiertelnym kolorze musztardowym – pięknie będzie się on komponował z bielą, szarościami, grafitem, dojrzałym granatem, niebieskim, turkusowym, odcieniami beżu oraz oczywiście czarnym.

Przeczytaj również: Najpopularniejsze czerwone kostiumy, żakiety, garsonki w telewizji, polityce i biznesie. oraz Kolor w stylizacji biznesowej – jak go wykorzystać?

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307