plisowanki dla kobiet z klasą

plisowanki – De Marco

Plisowanki wracają na salony!

Dla wielu osób plisowana spódnica czy sukienka zbyt mocno kojarzy jest ze szkolnym strojem. Tymczasem plisy są jednym z najbardziej gorących trendów i zdecydowanie wracają do łask.
Choć nie jest to trend dla każdego typu sylwetki – warto rozważyć wprowadzenie plisowanej sukienki czy innych elementów do swojej garderoby, nadając jej lekkości i efektu wysmuklenia.

Plisowanki De Marco: sukienki, spódnice, żakiety.

Rozkloszowana sukienka z plisowanką Rea.
Wspaniała propozycja na ważne uroczystości i spotkania.

Plisowanie jako symbol statusu

Plisowana spódnica czy sukienka, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to nie „wynalazek” nowoczesnych stylizacji.
Ozdabiane w ten sposób stroje pojawiły się jako pierwsze już w starożytności. Egipcjanie nosili ten fason chętnie, aczkolwiek rzadko. Proces ich przygotowywania (materiał był smarowany jajkami, składany i suszony na słońcu) wiązał się z ogromnymi nakładami czasu i środków, toteż stał się szybko symbolem prestiżu i bogactwa.
Także w starożytnej Grecji drapowania były oznaką szyku i elegancji, choć powstawały każdorazowo na nowo – poprzez ich upinanie na osobie noszącej.
Także późniejsze wieki średnie i renesans – to czas świetności plisów, dostępnych jednak jedynie dla nielicznych.

Wytworna i hipnotyzująca kreacja balowa – Demeter,
zdobiona plisowaniem poniżej linii bioder.

Dla kogo sukienka z plisowaniem midi?

Mimo, iż często plisowanie kojarzy nam się ze szkolnym mundurkiem lub kusą spódniczką cheerleaderki z amerykańskich szkół, strój z harmonijką ma niejednokrotnie bardzo dobry wpływ na wygląd naszej sylwetki i potrafi wyglądać naprawdę bardzo elegancko.
Nie od dziś wiadomo, że pionowe pasy optycznie wydłużają i wyszczuplają sylwetkę, dodając jej jednocześnie kobiecości i zwiewności.

Nasza wspaniała Klientka, w połączeniu plisowanej sukienki Atlanta
z górą garsonki ślubnej Mirela.

Sukienki i spódnice z tym ułożeniem materiału – świetnie prezentują się jako baza różnych stylizacji, zarówno tych bardziej eleganckich jak i sportowych.
Wystarczy wspomnieć o charakterystycznych spódnicach plisowanych, w kształcie litery A – tzw. solejkach, które uzupełnione o mniej formalną górę i sportowe buty, z powodzeniem sprawdzą się w casualowych stylizacjach.
W sukienkach i spódnicach plisowanych najlepiej będą wyglądały sylwetki wysokie, szczególnie te, które chciałyby optycznie powiększyć obszar bioder, dla uzyskania pełniejszych kształtów w tych rejonach ( np. typ prostokąt).
Nie oznacza to jednak, że kobiety o pełniejszych kształtach muszą ich unikać. Kluczem jest odpowiednie zastosowanie plisowania – uwzględniając właśnie typ sylwetki, wzrost i budowę nóg.
W ten sposób będziemy w stanie idealnie dopasować krój i długość plisowanej kreacji do własnych potrzeb.

Szmaragdowa, plisowana sukienka Rode

Plisowane akcenty

Nawet jeśli nie odnajdujemy się w pełnych kreacjach z plisowaniem, warto rozważyć stroje, które wyróżniają się zastosowaniem tego formowania materiału jako elementu całej kreacji.
Doskonałym przykładem takiej propozycji są proponowane przez nas garsonki.

Śmietanowa garsonka Muriel, wyróżnia się
oryginalnymi, plisowanymi wykończeniami rękawów.

Połączenie nowoczesności z tradycyjnymi akcentami arystokratycznych strojów –
luksusowa garsonka idealna jako stylizacja wizytowa, dyplomatyczna i na ślub cywilny Mirela.

Plisowana garsonka w jasnym kolorze niezbędna w dyplomacji.

Jasna unikatowa garsonka to idealna stylizacja na uroczystości firmowe i rodzinne.

Gorące podziękowania dla naszej wyjątkowej klientki Sz. P. Agnieszki Malinowskiej bizneswomen i właścicielki marki AGRO-WITE producenta popularnej w świecie ekologicznej żywności Charsznickiej. Nasza cudowna Klientka, pięknie prezentująca się w garsonce Muriel.

Plisowanie dodaje garsonce lekkości i oryginalnego charakteru. Przykuwające uwagę rękawy, przywodzą na myśl eleganckie stroje arystokracji i noszone przez nich bogato zdobione kryzy.

plisowanki w nowej kolekcji Władysławy Frączek

Gorąco pozdrawiam i życzę cudownego dnia.

Władysława Frączek

Czytaj również: Elegancka i ponadczasowa sukienka.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307