Sukienka w kwiaty i marynarka oversize, czyli must-have fashionistek. Czy każdemu z modą do twarzy? ;)

Sukienka w drobne kwiatuszki. Styl który wymyślił „facet” tylko dla kogo ?

Panie w dojrzałym wieku w sukienkach w łączkę? Kto korzystnie wygląda w drobnych wzorach.

Na rynku systematycznie pokazują się wzory odzieży w drobne kwiatuszki. Popularnie nazywamy je łączką. Najchętniej szyte są z niej sukienki plażowe. Podkreślają letni wakacyjny klimat i świetnie odnalazły się w stylu boho. W tym wzorze ukazuje się wiele bluzek, tunik i niestety sukienek wizytowych. Światowe marki do kompletu proponują niemal wszystko, od bluz z kapturem, poprzez katany dżinsowe aż do marynarek oversize.

Sukienki w kwiaty są chętnie kupowane ze względu na niską cenę rynkową. Panie zakładają je do pracy, na spotkania i na uroczystości rodzinne. Takie modele są bardzo ekonomiczne, ponieważ nie widać na nich zgnieceń, nie brudzą się i są przewiewne.

Po co w ogóle poruszam ten temat? Otóż wiele moich klientek chce zamówić takie właśnie sukienki na ważne uroczystości. Drogie Panie, wszystkie wzory w drobne kwiatuszki czy inne gwiazdeczki są bardzo niekorzystną stylizacją kobiecą. Tak, świadomie piszę „kobiecą”. Takie stylizacje są przeznaczone dla dzieci i młodych dziewczyn. Dlaczego?

Otóż wszelkie zagęszczenie przeróżnych wzorków, faktur i kolorów optycznie pogłębiają zmarszczki. Nie jest tajemnicą, iż nasza twarz z wiekiem traci ja jędrności i nabiera dużo ciekawszej struktury niż gładka twarz dziecka. Skóra o „bogatej i ciekawej fakturze”, w połączeniu z gęstym drobnym wzorem, zlewa się ze strukturą sukienki. Zmarszczki stają się wyraźniejsze i bardziej widoczne. Gęste wzorki i kolory na kreacji, odbijają się na twarzy, wzmacniając niekorzystny efekt. Dzięki temu, wyglądamy jak rodzynka : Jednym słowem „postarzają”.

Takie stylizacje mogą nosić dzieci i młode dziewczyny. Twarz dziecka jest idealnie gładka, policzki okrągłe i nieco wypukłe i to właśnie powoduje, że blask twarzy rozświetla jeszcze dodatkowo samą odzież. Młode dziewczyny, również mają jędrne policzki, duże oczy, a ich twarz jest idealnie gładka i nie ma możliwości aby jakiekolwiek załamanie światła i kolorów odbiło się o krawędzie zmarszczek, bo ich nie ma. Sama twarz nie chłonie kolorów, bo policzki są gładkie i wypukłe, co tworzy soczewkę która nie skupia a rozprasza. Dziewczyny wyglądają więc w tego typu wzorach korzystnie. Nawet Adam Mickiewicz wiedział, że kwiatuszki są dobre dla Zosi. Telimenę ubrał zaś w inne stroje.

Modę na drobne kwiatuszki w damskich stylizacjach na pewno wymyślił „facet”. Taka stylizacja wygląda niesamowicie na siedemnastolatkach. Jest to wykorzystywane w materiałach reklamowych, w których występują nastolatki z przesadnie zbuntowaną minka lub prowokacyjną pozą. Ten produkt po prostu kierowany jest do młodej grupy odbiorców.

To moda która kojarzy się z „podomkami” z lat siedemdziesiątych. Tylko z tą różnicą, że kobiety ubierały takie stroje, żeby chodzić po domu. Dzisiaj „podomki” są zabawne i intrygujące, ale na młodej zgrabnej dziewczynie. Nawet w kulturze ludowej, kiedy używano wzorów w drobną łączkę, to stosowano ją na spódnicach, a przy twarzy były kolory jasne, jednolite ozdobione koralami. W takich strojach, kobieta wyglądała pięknie i młodo.

Drogie Panie, nie dajcie się ogłupić! Wybierajcie stroje jasne przy twarzy. Górna część kreacji powinna być jednolita. Wzory mogą być nieco niżej w dowolnej formie. Kolorystyka zgodna z typem urody. Należy pamiętać aby wyciszyć kompozycję portretu, ten efekt uzyskamy wybierając jednolite, najlepiej rozświetlające sąsiedztwo (jasny gładki dekolt, jasne wyprostowane włosy… ), lub zdecydowanie odcinające się formy podkreślające kształt, (okulary z ciekawą oprawką).To wszystko działa na naszą korzyść. Odmładza! Pamiętajcie o fryzurach, ta musi być dopasowana do rysów twarzy. Unikamy drobnych loczków. Makijaż musi wygładzać skórę.

Pozdrawiam

Władysława Frączek

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307