Czym różni się garsonka od kostiumu? Eleganckie komplety damskie ze spodniami, sukienką lub spódnicą De Marco

Czym różni się garsonka od kostiumu? De Marco

Czym różni się garsonka od kostiumu?

Eleganckie nowoczesne garsonki

Czym różni się garsonka od kostiumu? Eleganckie komplety damskie ze spodniami, sukienką lub spódnicą De Marco

Kompendium wiedzy kobiet z klasą

Garsonki damskie to zestaw składający się z reguł z dopasowanego żakietu w komplecie ze spódnicą i w nielicznych przypadkach z sukienką. Charakterystyczną cechą tej stylizacji jest jej dwuczłonowość.

 Żakiet z garsonki jest przystosowany do noszenia bezpośrednio na ciele bez konieczności zakładania bluzki czy topu. Co nie jest zabronione jeśli ktoś ma takie życzenie. Żakiety w nowoczesnych garsonkach mogą przybierać nietypowe formy, projektowane w różnych stylach – od prostych, biznesowych krojów, poprzez dyplomatyczne i wizytowe wzory, aż po ekskluzywne kreacje wieczorowe i balowe.

Żakiet w garsonce często jest zapinany na gęsty rząd guzików, haftek lub na zamek. Umiejscowienie i forma zapięcia są ograniczone jedynie wyobraźnią projektantki lub projektanta i możliwościami technologicznymi. To samo dotyczy długości rękawów, gdzie można zastosować różne warianty, takie jak rękawki motylki, krótkie rękawy, 3/4 długości lub długie, oficjalne rękawy.

Ekskluzywne garsonki dla mamy wesela

Coraz częściej garsonki są wybierane przez mamy wesela na oficjalne części uroczystości, takie jak błogosławieństwo, ceremonię ślubną w kościele lub składanie przysięgi w urzędzie stanu cywilnego, a także na uroczysty obiad. Coraz wyższy poziom organizacji, kultury i klasa obchodzonych uroczystości sprawia, że nienaganny wizytowy charakter stylizacji wręcz jest wymagany od mamy i teściowej wesela. Żadna stylizacja damska nie dorównuje królewskiej prezencji garsonki w takich sytuacjach.

Nowoczesna garsonka ślubna

Luksusowe garsonki ślubne stały się niezwykle modne i są chętnie wybierane przez panie ceniące klasykę. Dwuczęściowe komplety damskie do ślubu cywilnego do hit modowy dla dojrzałej młodej pani 30+, 40+, 50+, 60+ itd.

Sformułowanie „garsonka damska ze spodniami” jest dopuszczalne, choć prawidłową nazwą dla takiego zestawu jest „spodnium”.

Wieczorowe garsonki damskie

Eleganckie komplety damskie ze spodniami występują w różnych stylach i na różne okazje, począwszy od ślubów kościelnych i cywilnych, przez komunie, chrzciny, zestawy biznesowe i dyplomatyczne, aż po wieczorowe kreacje idealne na gale.

Kostium damski

Natomiast kostium damski to zestaw, który składa się z marynarki lub żakietu i spódnicy, który wymaga noszenia bluzki lub sukienki pod spodem, najczęściej dlatego, że dekolt jest zbyt głęboki. Oczywiście, sukienka lub spódnica muszą tworzyć spójny zestaw z marynarką, lub żakietem.

Termin „garsonka” oraz „kostium damski” najczęściej odnosi się do zestawu ze spódnicą, zazwyczaj ołówkową, choć może być to komplet również z miniówką lub spódnicą maksi prostą z rozcięciem, jaki i zwiewną rozkloszowaną. Natomiast połączenie marynarki ze spodniami może być nazwane „kostiumem damskim ze spodniami”, choć poprawna nazwa to „garnitur damski”.

Modne garnitury damskie

Garnitur damski zdobył serca wielu Europejek i stał się popularnym wyborem zarówno na spotkania służbowe, delegacje, jak i na uroczystości rodzinne, takie jak komunie, chrzciny czy wesela. Jego elegancki charakter i wysoki poziom prezentacji sprawiają, że jest to częsta stylizacja dla mamy wesela. Zarówno ekskluzywne spodnium, jak i garnitur damski, są również ekstrawaganckimi opcjami wieczorowymi na prestiżowe gale, premiery teatralne, operowe i filmowe.

Komplet damskie sukienka z żakietem a garsonka

Nie każdy komplet z sukienką to garsona i nie każda garsonka to zestaw żakietu z sukienką.

Prosta wizytowa garsonka De Marco żakiet z sukienką.

Wizytowa sukienka z garsonki jest częścią bazową tej stylizacji, szytą z tej samej tkaniny co żakiet, bez ozdób lub ze śladową ich ilością. Są to komplety o formalnym służbowym stylu lub powściągliwym wizytowym charakterze. Doskonale sprawdzi się na spotkaniach służbowych, konferencjach i rozmowach dyplomatycznych. Sukienka w takim zestawie nie posiada rękawów, lub są one jak najkrótsze, ponieważ żakiet jest, dopasowany a dwie warstwy tkaniny negatywnie wpłyną na komfort użytkowania.

Czym różni się garsonka od kostiumu?

Porównanie:

Ekskluzywne garsonki, komplety z sukienkami i garnitury damskie De Marco
  1. Ekskluzywna garsonka dla mamy wesela, żakiet ze spódnicą
  2. szykowny komplet damski sukienka z żakietem
  3. Ekskluzywne spodnium damskie, luksusowy żakiet ze spodniami w kantkę

1. Elegancka garsonka wizytowa żakiet zapinany na guziki i spódnica ołówkowa

2. Ekskluzywna garsonka doskonała dla mamy wesela na błogosławieństwo, idealna na uroczystości rodzinne i firmowe

3. Garsonka z wizytową ołówkową sukienką

  1. Elegancki kostium damski żakiet, bluzka i spódnica
  2. Modny garnitur damski: marynarka, kamizelka spodnie
  3. Wizytowy komplet sukienka z żakietem

1. Wizytowa garsonka żakiet zapinany na guziki ze spódnicą ołówkową

2. Elegancki dyplomatyczny komplet damski sukienka z żakietem

1. Nowoczesna garsonka damska ze spodniami, żakiet zapinany na zamek z paskiem żakardowym, beżowe spodnium

2. Beżowy kostium damski żakiet zapinany na haftkę z paskiem żakardowym i żakardową spódnicą ołówkową, do zestawu niezbędna jest bluzka.

  1. Luksusowa garsonka wieczorowa unikatowy żakiet ze spódnicą
  2. Ekskluzywny wieczorowy garnitur damski unikatowy żakiet ze spodniami na wysokim stanie w kantkę, do zestawu niezbędna jest bluzka.
  1. Ekskluzywny kostium wizytowy żakiet ze spódnicą maxi, zestaw wymaga bluzki.
  2. Ekskluzywny kostium dyplomatyczny żakiet z ołówkową spódnicą, zestaw wymaga bluzki.

Czytaj również: Jak się ubrać na jubileusz? Ekskluzywne garsonki damskie De Marco

W naszym salonie oferujemy szeroki wybór garsonek i kostiumów damskich dla kobiet o wyczulonym zmyśle estetycznym i nienagannym stylu. Specjalizujemy się w szyciu na miarę, aby dostosować każdą kreację do indywidualnych potrzeb i preferencji naszych klientek. Nasze garsonki i kostiumy damskie są wykonane z najwyższej jakości materiałów i starannie dopasowane, aby zapewnić doskonałe dopasowanie i wygodę noszenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ekskluzywną ofertą na naszej stronie internetowej, gdzie znajdą Państwo szczegółowe opisy naszych kreacji oraz możliwość składania zamówień online. Nasza marka De Marco cieszy się uznaniem zarówno w Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Szczecinie, Opolu, Tychach, Pszczynie, Gdyni, Gdańsku, Świnoujściu, Zakopanem, Gliwicach, Bydgoszczy, Nowym Targu, Nowym Sączu, Jeleniej Górze, Radomiu, Brzeszczach, Poznaniu, Warszawie, Bielsku, Kalwarii, Częstochowie, Oświęcimiu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Toruniu, Białymstoku, Kielcach, Wadowicach, Frydrychowicach, Wrocławiu, Kamiennej Górze, jak i w całej Polsce, europie i na świecie.

Czytaj również: Czy żakiet i marynarka to to samo?

Pragniemy stworzyć dla Państwa niezapomnianą stylizację, która podkreśli Państwa wyjątkowość i godnie pozwolą zaprezentować się na uroczystości. 

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307