Jak ubrać się na wykłady jako wykładowca? Stylistka z De Marco wytyka błędy i ostrzega przed modową opatką.

Jak się ubrać na wystąpienie publiczne? Faux pas w stylizacjach prelegenckich.

Jak się ubrać na wystąpienie publiczne?

Jak ubrać się na wykłady jako wykładowca? De Marco garnitury i marynarki dla kobiet

Wybierając odpowiednią stylizację na wystąpienie publiczne jako wykładowca lub prelegent, warto pamiętać o profesjonalnym wyglądzie, który stanowi pierwszy komunikat do słuchaczy.

Wybór odpowiedniego stroju ma duże znaczenie, ponieważ pomaga w budowaniu wiarygodności i autorytetu przed publicznością. Kobiety zajmujące wysokie stanowiska naukowe, prowadzące wykłady, szkolenia lub prezentujące wyniki badań powinny pamiętać, że ich prezencja ma ogromne znaczenie.

Wpadka modowa kobiety wykładowcy.

Bywam wolnym słuchaczem, na wykładach naukowych. Z przykrością stwierdzam, że nie zawsze i nie wszystkie Panie biorą na poważnie funkcję, którą w danej chwili pełnią. Pomimo treściwych wykładów i ogromnej wiedzy, jaką posiadają, nie potrafią być wiarygodne. Nie prezentuj się kompetentnie. Czego nie można powiedzieć o mężczyznach, którzy w 99% pamiętają o marynarce lub koszuli. Kobiety na wysokich stanowiskach naukowych prowadzące wykłady, szkolenia lub prezentujące wyniki badań całego zespołu przed publiką, nie mogą zapominać, że w tym momencie mają wzbudzać zaufanie i mają prezentować się profesjonalnie. Tym bardziej, że przypisana nam rola społeczna określa nas jako „czułe matki” , „troskliwe żony” lub jak „zapracowane panie domu” . W sytuacji gdy przedstawiamy np. teorie kwantowe, nie powinnyśmy prezentować żadną z tych ról.

Zafascynowany tematem widz z niecierpliwością wyczekuje konica przedłużającej się przedmowy w nadziei, że wyjdzie Pani Profesor. Tymczasem przed oczyma ma panią w obcisłych dżinsach i obcisłym tiszercie…. „Pewnie ktoś z obsługi”…

Drugim ważnym tematem jest barwa głosu. Milsza dla ucha odbiorców jest niska barwa głosu, stąd niesamowita kariera Krystyny Czubówny, o czym wszyscy wiemy. Naturalnie na samą barwę głosu znacznego wpływu nie mamy. Zwłaszcza podczas ekscytacji danym tematem, nawet wyuczone modulowanie głosu nam nie wychodzi. To, na co mamy wpływ to nagłośnienie. W większości sprzętów nagłaśniających ma w standardzie możliwość obniżenia słyszalnego dźwięku. Gorąco namawiam wszystkie panie do trzymania reki na pulsie.

Czego nie powinien ubierać wykładowca? Faux pas w stylizacjach prelegenckich.

Naturalnie wszystko zależy od uprawianej dyscypliny i tematu jaki wykładamy. Atmosfery jaką chcemy wprowadzić i naszego charakteru. 

Jeśli twoją dyscypliną jest sztuka, to możesz, a nawet powinnaś szaleć! Im ciekawej, tym lepiej. Im więcej ciebie w stylizacji, tym cudowniej. Jeśli twym tematem jest natura, np. ziołolecznictwo, to gorąco polecam stylizacje boho i vintage. Bogato inspirowane naturą. Jeśli twoją dyscypliną jest sport, polecam profesjonalną sportową stylizację.

Jednak jeśli czytasz ten tekst i nie prezentujesz żadnej z powyższych dyscyplin, to proszę, nie zaliczaj modowej wpadki, ubierając:

flanelę, rozciągnięte swetry, podkoszulki, zbyt jaskrawe i trudne do zrozumienia kompozycje, zbyt krótkie lub wydekoltowane kreacje, dżinsy bez marynarki. Sukienki i bluzki w kwiatki, kotki, ptaszki, myszki i inne słodziaki, dresy, podkoszulki z infantylnym nadrukiem lub reklamą jakiejś marki, obcisłej dzianinowej koszulki lub topu bez marynarki. Nie polecam również prostych stylizacji biurowych, które powszechnie kojarzone są z określeniem „nudny”.

Proszę wybaczyć, jeśli ktoś poczuł się urażony tą częścią artykułu, sama również czuje się zażenowana jednak nie poruszałabym tego tematy gdyby nie fakt, że problem jest nagminny. 

Jak powinna wyglądać stylizacja dla kobiety wykładowcy, prelegenta?
Jak się ubrać na wystąpienie publiczne?

Charyzmatyczne nowoczesne stylizacje biznesowe dla kobiet aktywnych zawodowo. Kreacje smart casual ze spodnimi w modnym beżowym kolorze to doskonałe rozwiązanie na spotkania biznesowe, wykłady, prelekcje, sympozja i konferencje.

De Marco polskie garnitury damskie do pracy szyte na miarę Sklep internetowy

Eleganckie rozświetlające i wzbudzające zaufanie stylizacje biznesowe dla kobiet.

Eleganckie i rozświetlające marynarki wzbudzają zaufanie, podkreślają profesjonalny styl. De Marco sklep internetowy

Niezależnie od tego, czy większość uczestników jest ubrana na luzie, czy w bardziej oficjalny sposób, jako wykładowca warto przyjąć bardziej formalny dress code. Stylizacja typu smart casual może być odpowiednim wyborem, gdzie do codziennej biznesowej kreacji dodajemy marynarkę lub żakiet. Jeżeli większość słuchaczy ma na sobie strój typu smart casual, wybierzmy stylizację business professional, czyli wizytową garsonkę, komplet żakiet ze spódnicą lub sukienkę, garnitur damki w biznesowym stylu.

Jak się ubrać na wystąpienie publiczne?

Intensywne kolory są jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem że zachowamy elegancki styl.

De Marco Eleganckie i Casualowe stylizacje do pracy szyte na miarę
Eleganckie ubrania damskie do pracy De Marco polskie ubranie do biura damskie - szafirowe zestawy

Warto zadbać o odpowiednią stylizację, która będzie odzwierciedlać naszą kompetencję i wiarygodność. De Marco oferuje elegancką odzież biznesową, która doskonale sprawdzi się na takich uroczystościach. Nasz polskie ubrania szyte są na miarę, co pozwala na idealne dopasowanie do sylwetki i podkreślenie naszego profesjonalnego wizerunku. 

Warto pamiętać o ponadczasowych deseniach: pepitka, kropki, zygzaki i paski.

Eleganckie ubrania do pracy w biurze De Marco polskie stylizacje do pracy w biurze

Stylizacje wykładowcy powinny być eleganckie i modne.

De Marco polskie garnitury i garsonki wizytowe, biznesowe i dyplomatyczne dla kobiety na stanowisku dyrektorskim, doktorskim,
Jak się ubrać na wystąpienie publiczne? De Marco polska odzież biznesowa, biurowa i dyplomatyczna dla kobiet, sklep on-line zamów szycie na miarę w sklepie internetowym.

De Marco oferuje szycie na miarę eleganckiej odzieży biznesowej dla kobiet. Nasze najmodniejsze garnitury damskie doskonale sprawdzą się na reprezentacyjnych stanowiskach. Profesjonalne szycie na miarę kreacji biznesowych, dyplomatycznych i wizytowych, jest naszą specjalnością. Polskie ubrania De Marco cechują się dobrą jakością, doskonale prezentują się na ekranie i w świetle fleszy. Są idealnymi kreacjami damskimi na kongresy, sympozja, wywiady i konferencje prasowe. Obejrzyj kolekcję Diamentową dla kobiet postępowych, aktywnie tworzących teraźniejszość i przyszłość. 

De Marco odzież do pracy w burze. Polskie stylizacje dla bizneswomen, polityczki, dyrektorki, doktorki menadżerki, prezeski. Elegancka odzież wizytowa szyta na miarę

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307