Jak powinna wyglądać matka chrzestna statku? Nasza wspaniała Klientka, Pani Małgorzata Urbańska w luksusowym komplecie De Marco, podczas uroczystości chrztu nowego holownika Fairplay-37.

Jak powinna wyglądać matka chrzestna statku?

Ceremonia chrztu statku oraz uroczystego wodowania, wraz z wyborem Matki Chrzestnej jednostki – ma swoją piękną i długą tradycję. Jak powinna wyglądać matka chrzestna statku? Jaka stylizacja na uroczyste wodowanie statku będzie odpowiednia?

Ekskluzywna odzież damska producent De Marco projektant Władysława Frączek

Czytaj również: Elegancka odzież wizytowa z motywem polka dots

Chrzest i wodowanie nowego holownika Fairplay-37 budowanego dla polskiego Fairplay Towage, odbyła się w gdańskiej stoczni Safe. Chrzestna statku – Pani Małgorzata Urbańska wybrała na to wyjątkowe wydarzenie ekskluzywny zestaw z sukienką wizytową z naszego Atelier.

Chrzest statku – wyjątkowa uroczystość z długą historią

Eleganckie ubrania damskie szyte na miarę w De Marco luksusowa polska marka SKLEP ON-LINE

Tradycyjnie uroczystość chrztu statku, czyli wydarzenie w czasie którego oficjalnie nadaje się imię bądź też nazwę jednostce pływającej, zwyczajowo związane z ceremonią rozbijania butelki szampana o burtę statku, ma swoją długą historię. Pierwsze wzmianki o uroczystości o takim charakterze pochodzą jeszcze ze starożytnego Egiptu, gdzie wodowano królewskie statki na Nilu. Choć obrzędy te miały różne oblicza, obecnie związane są one właśnie z uroczystym nadaniem imienia przez wybraną wcześniej Matkę Chrzestną jednostki.

De Marco profesjonalna odzież biznesowa i dyplomatyczna dla kobiet niezależnych. Cała kolekcja profesjonalnej odzieży damskie na naszym sklepie internetowym De Marco.https://www.sklep.demarco.pl/komplet-sukienka-z-plaszczem-marion

Matka Chrzestna statku – wyjątkowa funkcja

Polskie unikatowe stylizacje na wyjątkowe okazję Salon Mody Ekskluzywnej De Marco.

Czytaj również: De Marco Eleganckie kostiumy damskie ze spódnicą na odbiór nagród, odznaczeń i wyróżnień

Matka Chrzestna statku to kluczowa postać podczas uroczystego nadania imienia jednostce pływającej oraz jej pierwszego wodowania. To prestiżowe stanowisko, obejmują tradycyjnie kobiety, o szczególnej, wyróżniającej się pozycji społecznej. Kobieta zaszczycona tym stanowiskiem, staje się niejako „dobrym duchem” jednostki – wspierając ją, czuwając nad nią i całą załogą. Wśród polskich Matek Chrzestnych Statków można wyróżnić np. rzeźbiarkę, działaczkę niepodległościową, Damę Orderu Virtuti Militari – Jadwigę Barthel – matkę chrzestną MS Batory czy generałową Jadwigę Sosnkowską – matkę chrzestną ORP Orzeł.

Zaszczytną rolę Matki chrzestnej najnowszego holownika Fairplay-37 pełni Pani Małgorzata Urbańska, która na tę okazję wybrała piękny, klasyczny komplet sukienki z płaszczem Marion, z naszej kolekcji Chrystian IX.

Jak powinna wyglądać matka chrzestna statku? Wyjątkowa stylizacja na uroczystość wodowania jednostki

Sklep z ekskluzywną odzieżą damską De Marco. Koniecznie obejrzyj nową kolekcję.

Czytaj również: Czarno-białe ekskluzywne garsonki kostiumy De Marco

Prestiżowa i zaszczytna funkcja Matki Chrzestnej statki zobowiązuje nie tylko do opieki nad powierzoną sobie jednostką i jej załogą, ale także do odpowiedniej prezencji. Jak więc powinna prezentować się na tej uroczystości Matka Chrzestna? Stylizacja na Opiekunki nowej jednostki pływającej zdecydowanie musi być odzwierciedleniem podniosłości i dostojności wydarzenia. Dobierając kreację należy więc pamiętać, by była ona elegancka i wytworna. Najlepiej aby wyróżniała się klasyczną, ponadczasową linią oraz wysokiej jakości materiałami. Ze względu na specyfikę wydarzenia i odbywanie się wodowania na świeżym powietrzu – należy dołożyć starań, aby stylizacja zapewniała nam nie tylko piękny wygląd, ale także niezbędny komfort, szczególnie cieplny. Te wymagania z całą pewnością spełnia wybrany przez Matkę Chrzestną jednostki Fairplay-37 – Małgorzatę Urbańską. Komplet z sukienką wizytową Marion, w stonowanej kolorystyce, to połączenie klasycznej prostoty sukienki ołówkowej z gustownym płaszczem o arystokratycznej linii.

Uroczystość chrztu i wodowania nowej jednostki holowniczej Fairplay-37, budowanej dla polskiego Faiplay Towage. Matka Chrzestna statku – Sz.P. Małgorzata Urbańska, wybrała wyjątkową kreację z naszego Atelier – komplet wizytowy z płaszczem przejściowym Marion.

Czytaj również: Ekskluzywny płaszcz żakardowy w zestawie z luksusową sukienką wizytową.

De Marco polska luksusowa marka odzieżowa dla kobiet niezależnych na wysokim stanowisku. Stylizacje na uroczystości firmowe i państwowe projektowane i szyte na zamówienie w atelier Władysławy Frączek. Sklep z ekskluzywną odzieżą damską De Marco.

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307