Jak się ubrać na pogrzeb? Stylowe kobiece kreacje na uroczystości pogrzebowe

Meghan Markle, księżna Kate, królowa małżonka Camilla, hrabina Sophie, księżniczka Charlotte i książę George (Getty Images)

Ceremonie pogrzebowe to wyjątkowe okoliczności, na których nie wypada pojawić się w stroju niedostosowanym do okazji. Przedstawiamy nasze propozycje stylizacji i porad, które pozwolą w odpowiedni sposób zaprezentować się podczas Ostatniego Pożegnania.

Ekskluzywny czarny płaszcze w królewskim stylu De Marco.

Stonowana, ciemna i klasyczna w formie kreacja to najlepszy wybór na uroczystości pogrzebowe, zarówno Członka Rodziny, jak i Przyjaciela, osoby znajomej czy współpracownika.
Na zdjęciu: krótki czarny wełniany płaszczyk Halszka
idealne okrycie wierzchnie na pogrzeb jesienią czy zimą.

Jak ubrać się na pogrzeb? Strój formalny dzienny.

Tradycyjnie na Ostatnie Pożegnanie w naszym kręgu kulturowym wybieramy ubrania, które w dress code określa się mianem stroju formalnego dziennego. Ważną i jakże charakterystyczną dla okoliczności cechą, jest kolor. W przypadku pogrzebu, zarówno najbliższa Rodzina jak i pozostali uczestnicy ceremonii pogrzebowej – powinni wybrać czerń lub stonowane, ciemne kolory – jak granaty , szarości czy ewentualnie brązy.

Czerń to zdecydowanie najodpowiedniejszy kolor stylizacji na pogrzeb.
Ekskluzywne spodnium damskie Eduarda II, to kreacja o klasycznym fasonie.
Subtelne perłowe zdobienia przy pudełkowym żakiecie, także w kolorze czarnym,
zapewniają dyskretną elegancję, bez obawy o nieadekwatną do okazji strojność.

Czytaj również: Strój wieczorowy na galę. Damskie stylizacje wieczorowe De Marco

Wskazanym jest, aby niezależnie od tego czy zdecydujemy się na elegancką sukienkę wizytową, garsonkę, kostium czy spodnium – były one wykonane z wysokiej jakości materiałów, bez zbędnych, nadmiernych zdobień czy połyskliwości. Nasz strój ma wyrażać smutek, a zarazem świadczyć o szacunku do zmarłego, Jego Rodziny i ceremonii w której uczestniczymy.

Klasyczny, elegancki kostium zimowy komplet czarnego płaszczyka/ żakietu wełnianego ze spódniczką ołówkową.

Pogrzeb jesienią i w zimie. Jak się przygotować?

Prócz właściwej ciemnej kreacji na jaką zdecydujemy się na pogrzeb i ewentualne przyjęcie po ceremonii (stypę), warto pamiętać o dopełnieniu zestawu odpowiednim okryciem wierzchnim. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym i zimowy, kiedy temperatura na zewnątrz może być niska i może obfitować w opady, bezpośrednio obniżające nasz komfort cieplny.
Na ceremonię Ostatniego Pożegnania, do stroju formalnego, najbardziej odpowiedni będzie płaszczyk lub płaszcz damski, także czarny lub w ciemniejszym kolorze. Należy dołożyć starań, aby podobnie jak w przypadku właściwej kreacji – był on elegancki i wysokiej jakości, tworząc gustowny, klasyczny wizerunek.

Piękny, zimowy kostium Dinara

Jeśli chcemy delikatnie rozjaśnić stylizację na pogrzeb,
z powodzeniem można zastosować element
z eleganckim duetem czerni i bieli. SKLEP DE MARCO

Damskie stylizacje na pogrzeb. Odpowiednie dodatki.

Komponując odpowiedni zestaw na ceremonie pogrzebowe, zadbać należy także o to, co uzupełni kreacje. Dodatki do stylizacji także powinny być utrzymane w stonowanym, ciemnym kolorze. Jednocześnie, choć oczywiście im lepszej jakości, tym lepiej dla wizerunku – nie powinny mocno zwracać uwagi współżałobników. Torebka, powinna być możliwe drobniejsza, dopasowana do całości stroju i mniej zdobna. Aby biżuteria pasowała do stroju formalnego dziennego, powinna być subtelna i dyskretna. Eleganckim wykończeniem całej stylizacji, będzie z całą pewnością kapelusz, toczek lub fascynator.

Klasyczna, elegancka i skromna sukienka w kolorze czarnym
będzie z całą pewnością najlepszym wyborem damskiej kreacji na pogrzeb.
Na zdjęciu: czarna sukienka wizytowa z długim rękawkiem Marion III.

Elegancki komplet wizytowy Anouk szyjemy na miarę w każdym nawet najbardziej nietypowym małym i dużym rozmiarze. Aby stylizacja leżała doskonale musi byś wykonana indywidualnie pod wymarły. Z uwzględnieniem korekt formy dla rodzaju sylwetki.

signal-2022-06-06-174448_001

Odwiedź Nas
Twitter

info@demarco.pl
+48 33 879 59 13
+48 731 309 307